Teatr Miejski w Gliwicach

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej. Pierwsza impreza z tego cyklu odbyłą się w styczniu 2002 roku w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W każdą niedzielę aktorzy czytają tam swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszy „żywa" muzyka w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W ramach Salonu spotykają się aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starzy z młodymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z mniej znanymi.

Krakowski Salon Poezji w Gliwicach jest pierwszym w naszym regionie. Został zainaugurowany 8 maja 2005 r. o godz. 12.00 w ramach Gliwickich Spotkań Teatralnych. Już jego pierwsze wydanie odbyło się w Ruinach Teatru Miejskiego, które są główną siedzibą Salonu. Jak wszystkie polskie Salony, został otwarty przez Annę Dymną spotkaniem poświęconym poezji ks. Jana Twardowskiego. Aktorce towarzyszył Jerzy Dziedzic, artysta Teatru Zagłębia w Sosnowcu; nie zabrakło również dyskretnego akompaniamentu muzycznego (Katarzyna Kazur - flet). Widzowie pierwszego gliwickiego Salonu mogli zobaczyć wystawę fotografii dokumentujących działalność jego krakowskiego pierwowzoru. Gospodarzem Salonu jest Paweł Gabara, dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego. Kolejne spotkania Salonu odbywają się co miesiąc.

Bilety na Krakowski Salon Poezji w Gliwicach w cenie 2 zł można kupować w kasach GTM: przy ul. Nowy Świat 55/57 oraz przy ul. Dolnych Wałów 3 (siedziba Sceny Bajka - Kina Amok). 
Archiwum

Partnerzy i sponsorzy:

Przyjaciele medialni:

bip